Черно море се изкачи на третото място в класирането, след победа над Пирин с 1:0 в среща от 16 кръг на  "А" група. Единственото попадение на стадион "Тича" отбеляза Александър Александров-Алекс от дузпа в 27-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Даниел Георгиев. Успехът е четвърти пореден за Черно море в първенството. Новото попълнение на Черно море Георги Какалов получи комоцио и бе откаран в болница.

В другата среща тимът на Локомотив (София) се наложи над Миньор (Перник) с 5:1 в мач от 16 кръг на "А" група. В 20-та Димо Атанасов откри резултата в полза на домакините. Зоран Балдовалиев направи продължителен рейт от дясно, финтира няколко защитника на Миньор, подаде на Димо Атанасов и той с глава от 3 метра отбеляза с глава. В самия край на полувремето Ваня Дзаферович спъна Хазуров на около 25 метра от вратата на домакините. Господинов изпълни прекия свободен удар и изравни - 1:1.

Нападателят на Локомотив (София) Мартин Камбуров отбеляза първия си гол с екипа на "железничарите" в 62-та минута за 2:1. При гола се контузи вратарят на Миньор Ивайло Иванов. В 64-та минута Иван Пасков направи резултата 3:1. Христо Златински центрира от пряк свободен удар и Пасков с глава от около 5 - 6 метра вкара топката във вратата на гостите.

В 89-та минута Камбуров вкара втория си гол в мача, а в 90-та минута Данаил Митев направи резултата разгормен – 5:1. Той се откъсна от защитата на Миньор и с елегантен прехвърлящ удар преодоля вратаря и с това оформи крайния резултат.