Черно море се класира за осминафиналите от турнира за Купата на България след като в реванша победи Струмска слава с 2:0. Първият двубой, игран в Радомир, завърши при резултат 0:0.

Веднага след първия съдийски сигнал домакините обсадиха вратата на гостите и започнаха да създават голови положения. В 3-ата и 4-ата минути Мирослав Манолов на два пъти излезе сам срещу вратаря на гостите, но в първия случай стреля в аут, а при второто положение Васил Василев спаси. Гостите останаха с 10 души на терена в 8-ата минута, когато Димитър Райчев получи директен червен картон за нарушение срещу Георги Илиев.

Черно море поведе в резултата в 15-ата минута. Дончо Атанасов напредна по левия фланг, центрира в наказателното поле, където Георги Илиев свали топката към Илиян Капитанов, който с плътен удар по диагонал от десетина метра вкара за 1:0. Минута по-късно домакините можеха да увеличат преднината си, но вратарят на
гостите спаси ударът на Мирослав Манолов със странична ножица.

В 37-ата минута Мирослав Манолов направи поредния си пропуск в мача, след като след удара му топката се отби в страничната греда.

През първата част най-сериозното положение за гостите бе в 45-ата минута когато Кристиян Величков бе изведен зад защитата на Черно море, но стреля в аут.

В 46-та минута отново вратаря на гостите спаси сигурен гол, след като успя да избие топката след удар на Дончо Атанасов с глава. В 62-ата минута Илиян Капитанов стреля много опасно от воле, но топката мина на сантиметри в аут. В 77-ата и 78-ата минути вратарят на гостите Васил Василев отново предотврати сигурен гол след като изби топката след удари на Дончо Атанасов.

В 83-ата минута Атанас Илиев с глава оформи крайното 2:0. В 90-ата минута Живко Атанасов нацели гредата след удар от няколко метра разстояние.