Двубоят се състоя на Байеарена в Леверкузен, като добрата новина за селекционера на домакините бе завръщането на капитана Михаел Балак в стартовия състав. Той се възстановяваше от контузия в глезена поради която пропусна победата над Люксембург. Въпреки присъствието му на терена обаче германците трудно организираха опасни атаки към вратата на своя съперник.

Така се стигна до 57-та минута когато поредната грешка в отбраната на Бундестима позволи на Такахара да открие резултата. Малко след това отново той бе точен за 2:0. Въпреки шокиращата преднина, трикратния световен и европейски шампион успя да стигне до равенството в заключителните минути на двубоя. Първо голмайсторът на Бундеслигата Мирослав Клозе намали с гол в 76-та минута, а малко след това Бастиян Швайншайгер изравни.