Валери Божинов отбеляза гола за 3:1 във вратата на Ботев. Нападателят даде своя коментар след успеха на Левски над "жълто-черните".

"Поздравявам моите съотборници и ръководството - от домакина до масажистите. Липсваше ни победа и дай Боже да вземем мача срещу ЦСКА. Ако го направим, ще мислим само за победи и за успехи.

Левски с първа победа за годината, помрачи рождения ден на Ботев>>

Всички в отбора ми вярват и вече четвърти мач ме подкрепят. Щастлив и радостен съм. С победите и головете идва настроение", коментира Божинов.

Успехът на Левски срещу Ботев за Купата бе първият в официален мач за тази година.

"Сините" спечелиха срещу пловдивския тим в първия четвъртфинал за Купата на България и помрачиха рождения ден на съперника си. На 12 март Ботев става на 102 години, но за жалост на феновете си, не можа да стигне до победа.