Ботев (Пловдив) почти сигурно си гарантира участие в следващия кръг на Купата на България, след като разгроми Нефтохимик с 6:0 в първата среща от 1/16-финалите и спокойно чака реванша, който е след повече от месец. Не толкова добре се справи градският съперник Локомотив (Пловдив), който стигна само до 1:1 с тим на Любимец.

Ботев тотално доминираше над съперника си и вкара по три гола във всяко полувреме. С хеттрик се отличи Луис Педро, който откри резултата в 22-ата минута, а имаше честта и да оформи крайното 6:0 в 85-ата. Междувременно се разписа и за 3:0 в 38-ата минута. Преди това Анисе вкара за 2:0, а през второто полувреме и Станислав Костов отбеляза два гола – в 75-ата и 84-ата минута. Веднъж и гредата помогна на Нефтохимик, доколкото може да е помощ спасението от седми гол – това се случи в 86-ата минута, а изстрелът бе на Вандер.

Градският съперник Локомотив (Пловдив) направи 1:1 с Любимец. Новакът в „А” група, който изненада водещите тимове в класирането, сега показа и добри качества срещу „смърфовете” пред своя публика.

Домакините поведоха в 35-ата минута с гол на Величков, но само 3 минути по-късно съдията свири дузпа в полза на Локомотив.Зад топката застана Георги Стефанов, но пропусна да изравни резултата. Това обаче направи Данчо Тодоров през второто полувреме, в 59-ата минута.

Славия спечели с 4:0 у дома срещу втородивизионния Пирин (Разлог) в първи мач от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

През първата част експерименталният състав на домакините достигна до две попадения. В 24 ата минута Фернандо да Силва излезе сам срещу вратаря Крушарски и откри резултата в полза на "белите". Десет минути след това младият защитник Стефан Велков проби и стреля от около 25 метра, но ударът му срещна гредата на вратата на гостите. Три минути преди края на полувремето Славия вкара втори гол чрез Милен Василев, който се възползва от асистенция на Христо Янев.

След почивката отборът от София реализира нови две попадения. В 50-ата минута Да Силва центрира от корнер и Атанас Курдов с глава направи резултата 3:0. В средата на втората част влезлият като резерва Александър Александров реализира своя първи гол с екипа на Славия за крайното 4:0.