Още от първите минути на двубоя играчите на Любослав Пенев направиха опит да притиснат съперниците си, които приеха играта в собствената си половина, но използваха всяка възможност за контраатака.

Българските футболисти владееха по-често топката, но до сериозни голови положения пред Березовски не се стигаше. Двата отбора рядко рискуваха в нападение и играта се водеше предимно в средата на терена, като темпото бе сравнително бавно.

До първото по-сериозно положение за нашия отбор се стигна чак в 29-ата минута, когато Иван Иванов стреля опасно с глава след добре изпълнен ъглов удар от Гаджев.

До края на първата част срещата продължи да бъде равностойна, като в самия край на полувремето имаше опасности и пред двете врати. В 43-ата минута Мхитарян навлезе в наказателното поле и стреля много опасно, топката се отклони в Иванов и излезе в корнер.

В 44-ата минута след бърза контраатака на българския отбор успяхме да открием резултата. Попов проби от дясно преодоля бранител на Армения центрира остро, където връхлитащия Манолев отбеляза за 1:0.

Втората част започна с открит и нападателен футбол от двата отбора, като гостите създаваха повече положения пред Михайлов, но без да стигнат до опсни удари.

Постепенно арменците увеличиха темпото и упражниха натиск. В 65-ата минута Мовсисян остана на удобна позиция в наказателното поле, но силиният му удар излезе в аут.

В 69-ата минута след атака на гостите и нарушение срещу Минев се получи меле в нашето накзателно поле, където играчи на двата отбора започнаха да се блъскат, след което влезлия като резерва Пицели получи червен картон, а Дяков също напусна терена след втори жълт картон.

Негативният резултат много изнерви гостите, които в 77-ата минута останаха с 9 души след нов червен картон за Хазарян. Арменският национал умишлено удари с топката едно от децата край страничната линия.

В оставщото време останали с човек повече българските играчи заиграха по-добре и атаките към Березовски се редяха една след друга. Голови положения се откриха пред Гъргоров и Рангелов, но ударите им не затрудниха вратря бана гостите.

В добавеното време Рангелов се откъсна от защитата на арменците, остана сам срещу Березовски, който излезе извън наказателното поле, но нашият нападателят  не успя  да го преодолее. Така България стигна до трудна победа с 1:0 и вече има 4 точки в своята група.

България - Армения 1:0

1:0 Манолев (44)

Състави:

БЪЛГАРИЯ: Н.Михайлов, Манолев, Бодуров, Й.Минев, Попов (79-Гъргоров), В.Минев, Иванов, Г.Миланов, Гаджев (60-Сърмов), Мицански (66-Рангелов), Дяков

АРМЕНИЯ: Березовски, Ховсепян, Арзуманян, Мкъртчян, Артур Едигарян (75-Саркисов), Хазарян, Мкоян, Хайрапетян (43-Артак Едигарян), Мовсисян, Мхитарян, Йозбилиз (55-Пицели).

Рефер: Щефан Щудер (Швейцария)