България записа нови две победи на световното първенство по футбол за бездомни хора в Мексико Сити. Момчетата на селекционера Методи Здравков надиграха последователно Англия с 10:4 и Франция със 7:4.

Така след втория ден на Мондиал 2012 българските национали имат пълен актив от 9 точки в първите си три мача от състезанието. В дебютния си мач биха Хонконг с 5:4.

Дори и да загуби двубоите си с Германия и Русия в третия ден на турнира, България почти сигурно ще попадне сред най-добрите 24 отбора, които продължават борбата за титлата. Единственото условие е националите от "Отбор на надеждата" да не получат картон, тъй като това е най-важният критерий за определяне на класирането в групата след спечелените точки.

Българският отбор започна срещата си с Англия с бърз гол на Мирослав Ходжов. Малко след това вратарят Никола Огнянов спаси дузпа, но въпреки това съперникът успя да изравни. Последва попадение на Борислав Ангелов и пропусната от българския тим дузпа. Резултатът от първата част 3:1 беше оформен от влезлия като резерва Димитър Стоянов. В началото на второто полувреме последваха нови четири гола на Стоянов и три на Асен Станков. Англичаните също реализираха 3 попадения и оформиха крайния резултат в мача на 10:4.

Двубоят срещу Франция също беше много оспорван в първите си минути. България поведе с две попадения на капитана Славчо Здравков, като второто беше от дузпа. Французите обаче съумяха да върнат бързо двата гола. До края на първата част Здравков отбеляза още един. Минута след подновяването на играта през втората част българският капитан беше фаулиран в голова позиция и реферът показа син картон на френския състезател, нарушил правилата, което автоматично го извади от игра за 2 минути. Здравков обаче не реализира отсъдената за нарушението дузпа. Националите успяха да материализират численото си превъзходство и да вкарат едно попадение чрез Александър Пантов. Посладваха нови два гола на капитана Здравков и един на Кочо Михойлов. До края на срещата французите също вкараха два гола за 7:4, като първият беше от дузпа.

Българският отбор посвети двете си победи на помощник-треньора на "Отбор на надеждата" Кирил Кюлев, който не пътува с тима до Мексико. Именно Кюлев работеше индивидуално с  вратаря на отбора Никола Огнянов и има огромна заслуга за отличното му представяне на Мондиала до момента.

На срещите от втория ден от състезанието националите бяха подкрепяни от посланика на България в Мексико Христо Гуджев и от българския консул в страната.