Берое победи с 4:1 като гост третодивизионния Локомотив (Мездра) в осминафинален мач-реванш в турнира за купата на България. Отборът от Стара Загора не срещна никакви трудно срещу своя по-скромен съперник и се класира за следващата фаза с общ резултат 8:1.

В десетата минута Пенев центрира в наказателното поле на Локомотив, след което Георги Андонов стреля с глава, но Левашких успя да избие, след което при добавката Мартин Райнов прати топката във вратата на домакините.

Три минути след началото на второто полувреме след центриране в наказателното поле на Локомотив, топката стигна до Андонов, който подаде към Тодор Христов и той с премерен удар реализира втория гол в срещата.

В 51-ата минута Миков центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Камен Каменов засече топката и намали изоставането на Локомотив. Десет минути преди края Мартин Райнов с премерен удар прати топката във вратата на Левашки за 3:1.

В 86-ата минута Елио Мартинс се разписа от дузпа и оформи крайното 4:1 в полза на старозагорци, които спечелиха купата на страната през 2010 година.

Локомотив (Мездра) - Берое 1:4 (0:1)
голмайстори: 0:1 Мартин Райнов 10, 0:2 Тодор Христов 49, 1:2 Камен Каменов 51, 1:3 Мартин Райнов 80, 1:4 Елио Мартинс 86-дузпа

* Берое се класира на четвъртфиналите с общ резултат 8:1.
жълти картони: Златков (Локомотив), Лоузейро, Мартинс