Берое разби в Стара Загора Локомотив (Мездра) с 4:0 и вече е почти сигурен 1/4-финалист за Купата на България.
Домакините бяха по-добрия отбор през цялото време и вкараха по един гол във всяко от полувремената. В 29-ата минута Каядо откри, след като бе изведен зад защитата на Локо (Мездра), а десет минути по-късно Елио Мартинес с далечен удар прати топката във вратата за 2:0, като преди това тя се удари в гредата.

В 64-ата минута гостите можеха да върнат един гол, след като съдията отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Динков срещу Златков в наказателното поле. Редовски стреля от бялата точка, но вратарят на Берое спаси.

Само 3 минути по-късно Стефан Велев бе точен с глава за класическото 3:0, а в последната минута на редовното време Георги Андонов оформи крайното 4:0, което почти сигурно гарантира на Берое място на 1/4-финалите.

За Миньор (Перник) първият мач от 1/8-финалите не бе така лек. „Чуковете” стигнаха само до равенство 1:1 с Банско, което оставя развръзката за реванша. Точен за Миньор бе Йордан Юруков, а за Банско – Сергей Георгиев.

Пирин (Гоце Делчев) би Нефтохимик с 1:0 след късен гол на Борислав Хазуров от дузпа, така и в тази двойка реваншът ще е доста интересен.