Собственикът на Левски Тодор Батков обяви пред "Дарик радио", че босовете на ЦСКА са поръчали мнимите трансфери на четирима от основните футболисти на "сините" в Рубин (Казан).

"Правя необходимото всички доказателства да бъдат там, където им е мястото- в спецслужбите и прокуратурата. Заявявам, че повечето от доказателствата, вече са събрани. За мен няма въпросителна, извършителите са ясни. Поръчителите и мотивите, също са ясни. На територията на България са извършени поне две тежки престъпления. Вчера подадох жалба до главния прокурор, в която посочих, кои по мое убеждение са извършителите, без да се притеснявам, че ще се измъкнат и едва ли не, ще нося отговорност за клевета. Това са, така наречените, новоизлюпени футболни босове и собственици на ЦСКА, Димитър Йосифов Борисов и Иво Димитров Иванов! Имали са двама български помощници, включително и действащ съдия.  Български съдия също е замесен. Знаете, че аз съм сериозен човек и държа на думата си", заяви Батков.

Според Батков повечето доказателствата за измамата са събрани и на територията на България са извършени поне две тежки престъпления. Вчера адвокатът е подал жалба до главния прокурор, в която посочва по негово убеждение, кои са извършителите на заговора. Батков  заяви, че не се притеснява, че може да носи отговорностза клевета. Шефът на сините е убеден, че в основата на скандала са залози и манипулиране на резултата от дербито Левски - ЦСКА. Според Батков изпълнителите са лице от арменски произход с руско гражданство и двама български помощници, включително и действащ футболен съдия.
 
"Вижте, става дума за две съвсем различни неща. Едното е крупно залагане в няколко тотализатори, по всяка вероятност, някои от тях са нелегални. Не са на територията на България, като са заложили крупна сума, като е ясно каква е и къде е депозирана в брой, в една европейска държава. Ясно е и каква горе-долу е печалбата. Второто е, манипулирането на резултат от спортно събитие въз основа на, което е и залагането и измамата, на която бях подложен аз и Левски. Призовавам прокуратурата да доведе нещата до край, неслучайно правя това публично изявление, за да няма връщане назад", допълни собственикът на "сините".

Един от собствениците на ЦСКА - Димитър Борисов, определи твърденията на адвоката като абсолютни лъжи пред bTV. Според Борисов преди важни мачове на "червените" (довечера е Рома - ЦСКА), винаги се напада клуба. Той добави, че няма никаква представа какво е "черно или бяло тото". 

В същото време градският прокурор на София Николай Кокинов, на когото е възложено изясняването на скандалния случай, заяви за bTV, че като изнася публично и осветява имената на хората пред медиите, по които прокуратурата работи във връзка с аферата Рубин (Казан), собственикът на Левски Тодор Батков може да попречи на разследването.

 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google