Състав от легенди на българския футбол победи с 4:2 ветераните на Астън Вила в благотворителния шоу мач "Благодарим ти, Стан!", пред около 10 хиляди зрители на стадион "Васил Левски".

В началото на срещата на два пъти Димитър Бербатов не успя да открие резултата в полза на българския тим, а един път гредата помогна на Астън Вила след техничен шут на Наско Сираков.

В 19-ата минута всички присъстващи на стадиона станаха на крака и ръкопляскаха в чест на Стилиян Петров.

В 23-ата минута Бербатов подаде отличен извеждащ пас към Мартин Петров и той технично реализира за 1:0. В 32-ата минута гостите изравниха чрез Мартин Карутърс, който се разписа отблизо след центриране отдясно на Лий Хендри. С няколко добри намеси се отличи вратарят на българския отбор Здравко Здравков. В 51-ата минута Мартин Петров подаде технично в наказателното поле към Бербатов, който отблизо с пета реализира за 2:1. В 70-ата минута Мартин Карутърс отново се разписа в българската врата за 2:2, но минута по-късно Бербатов възстанови аванса от един гол в полза на "трикольорите", след пас на Мартин Петров. В 75-ата минута Петров асистира на Петър Михтарски, реализирал хладнокръвно четвъртия гол за България.

"Каквото и да кажем за Стилиян, ще бъде малко. Всички трябва да имаме воля. Стилиян желае това и ние трябва да го изпълним", заяви треньорът на Литекс и бивш национал Христо Стоичков.

Събраните приходи от срещата ще бъдат дарени на Министерството на здравеопазването и ще отидат в борбата с левкемията.

"Аз съм първият треньор на Стилиян в националния отбор. Желая му много кураж и воля", заяви треньорът на Черноморец (Бургас) Димитър Димитров, който е бивш национален селекционер.

На стадион "Васил Левски" присъстваха президентът на БФС Борислав Михайлов, както и министърът на спорта Петър Стойчев.

В началото на двубоя на "Васил Левски" присъства и част от настоящия български национален отбор.

"Пожелавам на Стилиян Петров да се чувства добре. Желая му успех в треньорската кариера. Той е минал през много треньори и се надявам да продължи нашето дело", каза треньорът на българските легенди Димитър Пенев.

СЪСТАВИ:

Легенди на България: Здравко Здравко, Радостин Кишишев, Цанко Цветанов, Петър Хубчев, Златко Янков, Христо Стоичков, Любослав Пенев, Наско Сираков, Йордан Лечков, Красимир Балъков, Димитър Бербатов. (Димитър Иванков, Трифон Иванов, Емил Костадинов, Мартин Петров, Илиан Илиев, Емил Велев, Гошо Гинчев, Петър Михтарски, 22. Ивайло Андонов, Станимир Стоилов, Красимир Безински, Божидар Искренов)

треньор: Димитър Пенев

Ветерани на Астън Вила: Стефан Постма, Джон Пиърсън, Гавин Прайс, Марк Кинсела, Дейвид Нортън, Брайън Смол, Тони Дейли, Гарет Фаръли, Мартин Карутърс, Лий Хендри, Марк Дрейпърс (Дерек Дъдли, Дейл Белфорд, Гордън Смит, Скот Маклафлин, Стив Дигъри, Анди Блеър, Джонатан Алън).

Треньор: Брус Риък

Главен съдия: Антон Генов