В мача бараж за влизане в А група Академик (София) победи Несебър с 2:1 на стадиона в Стара Загора. Още в началото на двубоя вратарят на Академик Калоян Михайлов счупи крак след сблъсък с Христов, а треньорът на тима Семир Селимински беше отстранен, след като влезе в словесна престрелка с наставника на Несебър Георги Василев.

Резултатът откриха столичани след красив гол от пряк свободен удар на Николай Божов. Само 5 минути по-късно футболистите на Несебър изравниха, след като точен беше Борислав Иванов. В следващата минута съдията отсъди дузпа в полза на Академик, която беше превърната в гол отново от Николай Божов. Голмайсторът Божов уцели и греда, след което беше изгонен в края на срещата заради забавяне на играта. Отборът на Академик се завръща в А група след 28 години отсъствие от елита.