Ямбол победи гостуващия Рилски спортист с 85:81 (24:24, 24:24, 23:16, 14:17) в дербито на 16-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на Иван Чолаков са на 5-о място в класирането с 9 победи и 7 загуби, а тимът от Самоков е на 3-та позиция с 11 успеха и 5 поражения.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което резултата бе 48:48. Домакините поведоха в резултата със 7 точки след 30 минути - 71:64, след като спечелиха третата четвърт с 23:16 точки.В последните 10 минути гостите на два пъти намаляваха пасива си до само една точка, но играчите на Ямбол успяха да задържат аванса си и да спечелят мача.

За победителите се отличиха Мартин Дурчев с 24 точки и 8 асистенции. Неманя Милошевич добави 18 точки, а Браян Ормън записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби. За Рилски спортист по 19 точки вкараха Тери Смит и Христо Захариев, а с 13 точки завърши Бранко Миркович.

В дурга среща от кръга щампионът Лукойл Академик победи с 88:78 при гостуването си на Берое.