ЦСКА убедително победи Левски днес. Червените взеха реванш за загубата по време на Купата на България, като победиха вечния си съперник с 40 точки разлика - 107:67. Мачът започна равностойно, като в първите минути ЦСКА отбеляза 7 безответни точки и поведе със 7:0. Левски обаче бързо стъпи на краката си и отвърна също със 7 поредни точки. Първата част се играеше кош за кош и завърши при резултат 18:19. През втората четвъртина в двубоя се включиха много активно Тиери Зиг и Карлос Чери, които бяха в основата на подема на ЦСКА. Двамата играха много силно и в защита и в нападение, като Зиг беше безупречен от тройката и при трите си опита. След първите двадесет минути ЦСКА поведе с 19 точки, 51:32. През третата и четвъртата четвърт "червените" успяха да увеличат аванса си с по 10 точки на четвърт, като третата завърши при резултат 75:45, а четвъртата - 107:67. За ЦСКА от много време насам отлично се включиха Тиери Зиг, Карлос Чери, Марко Пиплович и Тревър Харви, общо седем играчи на червените завършиха с над десет точки. Грег Даниелсън се отчете с дабъл-дабъл, 10 точки и 10 борби. Най-резултатен за ЦСКА беше Карлос Чери, който освен 17 точки записа 7 асистенции и 3 откраднати топки. Тревър Харви отбеляза 15 точки, като успя да овладее и 9 борби.
За отбора на Левски най-резултатен беше Стефан Георгиев с 16 точки и 7 борби. Освен него добре се представиха още Златин Георгиев и Станислав Славейков, които отбелязаха по 15 точки. Момчетата на Любомир Минчев демонстрираха изключително слаба стрелба от тройката като успяха при само един от общо седемнадесет опита.

“Нямам никакво обяснение защо загубихме с толкова. Нашият тим бе неузнаваемо слаб”, заяви веднага след срещата наставникът на Левски Любомир Минчев.

“Много съм доволен. Показахме, че сме отбор с голям потенциал. Искам да похваля плеймейкърите ни, които показаха отлична игра”, бяха първите думи на треньора на "армейците" Владо Джурович след изразителната победа.