Настоящият носител на трофея - ЦСКА (Москва) стана първият тим, класирал се за финалната четворка в Евролигата. Руският гранд се наложи над Партизан в "Београдска Арена" с 67:56 и така записа трети успех над сръбския тим. Най-резултатен за победителите бе литовецът Рамунас Шишкаускас, който реализира 20 точки и спечели 5 борби. За най -полезни играчи бяха определени именно Шишкаускас, както и Матияш Смодиш.

Отборът на Тау Керамика постигна победа над Барселона с 69:62. За домакините Игор Ракочевич реализира 15 точки. За Барселона Яка Лакович записа 20 точки и 3 асистенции. Така Тау Керамика води с 2:1 победи и може да се класира за следващата фаза при успех в четвъртък.

В Мадрид Реал записа първа победа над Олимпиакос -71:63. За домакините Луис Бълок реализира 22 точки и записа  3 асистенции, а Фелипе Рейес добави 19 точки. За гръцкия тим Йоанис Бурусис се отличи с “дабъл-дабъл” - 17 точки и 10 борби. Олимпиакос води на Реал с 2:1 победи.

В последната среща в Сиена Монтепаски отстъпи на Панатинайкос с 72:53. Гръцкият тим също води с 2:1 победи и при успех в следващата среща ще се класира за финалната четворка.