Рилски спортист спечели бронзовите медали в Балканската лига по баскетбол, след като се наложи над
македонския Куманово 2009 с 85:77 (22:23, 25:16, 16:20, 22:18) в срещата за трето място.

Възпитаниците на Росен Барчовски започнаха неуверено мача и македонците водеха през цялата първа част, като разликата достигна дори и осем точки. Домакините обаче се разиграха и съкратиха аванса на Куманово до една точки преди почивката, а след нея поведоха за първи път в мача с кош на Бранко Миркович.

В последствие Рилски спортист прегази своите съперници и триумфира напълно заслужено с бронзовите медали от Балканската лига.

"Доволен съм, защото бронзовият медал е чудесно класиране. Нашият отбор започна със скромни амбиции сезона, но спечели втори медал. Не беше лесно да се мотивираме след загубата от Левски, но се бихме. Поведоха ни в началото, но след това контролирахме мача с майсторство и желание", заяви Барчовски.

Миркович и Тери Смит завършиха мача с по 14 точки, а най-резултатен за Рилски спортист с цели 25 пункта и 6 спечелени борби беше Христо Захариев, който вкара последния кош в мача.