Рилски спортист победи като домакин шампиона Лукойл Академик с 95:88 (29:19, 19:25, 18:28, 29:16) точки и изравни на 2:2 серията от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три успеха. Мач номер 5 е в събота в Правец от 18.00 часа, като той ще определи вторият финалист в първенството, тъй като първият ще стане ясен по-рано същия ден след сблъсък между Левски и Балкан.

Възпитаниците на Росен Барчовски водеха през цялото първо полувреме. Третата част беше за "студентите", които спечелиха с 28:18 и поведоха с шест точки - 72:66. Домакините започнаха последната четвърт със серия от 17:6, но с кош на Харитопулос гостите намалиха пасива си на точка - 82:83, малко повече от три минути преди края.

След това обаче играчите на Рилски спортист, които вкараха 16 тройки в мача, реализираха 12 точки срещу 6 за тима на Сашо Везенков. За победителите силен мач изигра Бранко Миркович, който вкара 7 тройки и завърши с 36 точки и 8 асистенции. Тери Смит добави 19 точки, а с по 11 точки се отчетоха Станислав Ваклинов и Анджело Калояро.

За шампионите Брендън Хийт отбеляза 27 точки, а с 19 точки и 13 борби завърши Дарил Уоткинс.