Рилски спортист победи трудно гостуващия Балкан със 70:66 (20:16, 18:14, 19:23, 13:13) точки в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски остават на трето място в класирането с 33 точки, пред Балкан, който има 31 точки. Двубоят беше доста оспорван, а двата отбора на няколко пъти си разменяха водачеството в резултата.

Първо гостите поведоха с 12:6, но след това домакините направиха обрат и на почивката имаха аванс от 8 точки - 38:30. В началото на третата четвърт баскетболистите на Балкан започнаха със серия от 13:5 и в 25-ата минута поведоха с 46:42. Преди последните 10 минути играчите от Самоков имаха аванс от 57:53.

Две минути по-късно Балкан с кош на Йордан Бозов обърна развоя - 59:57.

Тери Смит отбеляза две точки за 62:61 за Рилски спортист, но 75 секунди преди сирената гостите изравниха 66:66. Все пак домакините успяха до края да отбележат тройка чрез Бранко Миркович и да завършват мача с наказателен удар на Христо Захариев.

За Рилски спортист се отличиха Бракстън Дюпри със 17 точки, Тери Смит добави 14 точки, Бранко Миркович - 11, а Анджело Калояро се отличи с 10 точки и 7 борби.

За Балкан най-полезни бяха Йордан Бозов с 12 точки, 6 борби и 6 асистенции, а по 10 точки вкараха Станимир Маринов и Станислав Славейков.