Рилски спортист победи гостуващия Черно море Порт със 100:83 (33:22, 21:25, 37:13, 9:23) в първи мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига
за мъже.

Домакините стартираха силно и след 5 минути игра дръпнаха с 16:9, а до края на първата четвърт авансът им премина 10 точки. В 15-ата минута момчетата на Росен Барчовски продължиха да доминират и увеличиха преднината си до 48:33.

Последваха някои неточности на самоковци и след серия от 14:6 точки гостите намалиха пасива си до само 7 точки на почивката, с което върнаха интригата в срещата.

Домакините започнаха по-активно през второто полувреме и само за 95 секунди възстановиха двуцифрената си преднина при 63:50. В последствие след серия от 12:0 за малко повече от три минути Рилски спортист дръпна със 78:55.

След нова поредица от 13:3 точки авансът на домакините
премина 30 точки, а краоят на третата част дойде при 91:60, което окончателно предреши мача в полза на домакините.До края срещата се доиграваше, а варненци успяха да направят загубата си малко по-почетна.

Тери Смит завърши с 22 точки и 8 борби за домакините, Христо Захариев добави 20 точки, а Бранко Миркович се отличи с 16 точки и 8 асистенции.

Тихомир Желев беише най-полезен за варненци с 16 точки и 9 борби. Милчо Борисов вкара 15 точки.

Така възпитаниците на Росен Барчовски се изравниха с лидера Лукойл Академик, който утре гостува на Черноморец (Бургас).