Дунав 8806 разгроми Хасково 2012 със 73:42 (23:8, 19:6, 14:15 и 17:13) точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе. Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Радостина Димитрова, Шанте Еванс и Кристина Сантяго.

Хасково започна в състав Калина Аксентиева, Лидия Милкова, Татяна Мелникова, Биджони Рийвс и Уолтия Рол. Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина и след четири минути игра водеха с 10 точки разлика - 13:3, а в края на първата четвърт имаха преднина от 15 точки - 23:8. Решаваща се оказа втората четвърт, в която домакините отбелязаха 19 точки при само шест от страна на Хасково и така на почивката водеха с 28 точки разлика - 42:14. През третата и четвъртата част русенският тим продължи със силната игра и спечели мача с 31 точки разлика - 73:42.

За отбора на Дунав 8806 с 14 точки се записа Кристина Сантяго, а Таня Чиров и Виолина Кочева отбелязаха по 12. От Хасково най-резултатна беше Вероника Джикова с 14 точки, а Татяна Мелникова вкара 8 точки.

Срещи от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени:

Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) - 75:66 (24:15, 19:11, 17:25, 15:15)
Дунав (Русе) - Хасково 2012 - 73:42 (23:8, 19:6,14:15, 17:13)
Рилски спортист (Самоков) - Нефтохимик 2010 (Бургас) - 57:71 (21:17, 18:20,12:18, 6:16)