Гръцкият гранд Панатинайкос се класира за финала на международния турнир по баскетбол за мъже "Лукойл Екто спорт", който се провежда в "Арена Армеец". Възпитаниците на Аргирис Педулакис победиха Цървена звезда (Сърбия) в първия полуфинал със 70:64 (14:12, 16:11, 17:16, 23:25) точки.

Утре от 19 часа Панатинайкос ще срещне в спор за трофея победителя от втория полуфинал между испанския шампион Барселона и българския първенец Лукойл Академик.

Гръцкият тим водеше в резултата през целия мач, а Цървена звезда само три пъти успя да стигне до изравняване. На полувремето баскетболистите на Панатинайкос водеха с 30:23, а след 30 минути игра с 47:39.

Гърците решиха мача след силни минути в средата и края на последната четвърт, когато поведоха със 17 точки разлика - 68:51, а до сърбите намалиха пасива си на 6 точки. За победителите Софоклис Схорцанитис беше най-резултатен с 18 точки, по 11 добавиха Майкъл Брамос и Йонас Мачулис.

За сръбския тим 14 точки вкара Елтън Браун, а с 11 точки завърши Игор Ракочевич.