Защитаващият титлата Олимпиакос (Гърция) ще срещне Анадолу Ефес (Турция) в четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже.

Останалите три двойки са: ЦСКА Москва (Русия) - Каха Лаборал (Испания), Барселона (Испания) - Панатинайкос (Гърция) и Реал (Мадрид, Испания) - Макаби Електра (Тел Авив, Израел).

Срещите са на 9-10, 11-12 и 16-17 април. Играе се до две победи от три мача.

В последния кръг на втората групова фаза Реал победи гостуващия Анадолу Ефес с 86:66 точки и завърши на второ място в група "Е". Серхио Лул завърши с 16 точки и 6 асистенции за победителите, а Руди Фернандес добави 15 точки. За гостите Джордан Фармър завърши с 11 точки, а Джамон Лукас вкара 10 точки.

ЦСКА Москва спечели гостуването си на Панатинайкос с 69:63 точки и завърши като лидер в групата. Виктор Хряпа записа 13 точки, 7 борби и 6 асистенции за руските шампиони, които влизат в плейофите със серия от шест поредни победи.

В другите два двубоя от групата с 20 точки на Кжиштоф Лавринович Жалгирис (Литва) победи Бамберг (Германия) с 90:81 точки, а Алба Берлин (Германия) се наложи като гост на Уникаха Малага (Испания) с 68:55 точки.

В група "F" Олимпиакос завърши на второ място, след като надигра Химки (Русия) със 79:70 точки. Костас Папаниколау завърши с 21 точки. Василис Спанулис добави 15 точки и 5 асистенции. Ейси Лоу вкара 10 точки и 8 асистенции. Джеймс Огъстин бе най-резултатен за Химки с 19 точки и 8 борби, Пол Дейвис завърши с 13 точки, а Зоран Планинич - с 12 точки.

Испанският Каха Лаборал победи със 76:64 точки Монтепаски Сиена и изхвърли италианците от турнира. Мачей Лампе се отличи с 27 точки за домакините, които имаха аванс от 12 точки през първото полувреме.

Барселона се наложи над Макаби Тел Авив със 74:71 точки. Силен мач изигра Алекс Абринес, който влезе като резерва и се отличи с 21 точки за 21 минути игра. Шарунас Ясикевичус вкара два наказателни удара за домакините, а в последната атака Девин Смит сгреши и Барселона стигна до успеха.

Тази вечер втората групова фаза на турнира завършва с дербито между двата турски отбора Бешикташ и Фенербахче.