Лукойл поведе в полуфиналния плейоф срещу Рилски спортист, след като се наложи в Самоков в 86:61 точки и вече има аванс от 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача.

След равностойни първи минути на мача гостите успяха да се откъснат напред, като с основна заслуга беше Хийт, който наниза седем безответни точки в коша на домакините. Самоковци отговориха с тройка на Миркович и две точки на Калояро, но последната дума отново бе за Хийт, който вкара със сирената за 24:19. До почивката „студентите” бяха пълни господари на терена, като освен добра успеваемост в атака, демонстрираха и добра защита, което им позволи да си осигурят комфортен аванс след първото полувреме – 42:26.

През третата четвърт играта бе равностойна, което бе изцяло в полза на гостите. Възпитаниците на Сашо Везенков нямаха особени проблеми с това да задържат преднината си, а в заключителните десет минути Хийт и компания отново вдигнаха оборотите, с което напълно убиха интригата.