Българският баскетболен шампион Лукойл Академик загуби от гръцкия гранд Панатинайкос със 74:83 (22:20, 15:21, 20:18, 17:24) в първия мач на силния турнир "Петрос Икономакис" на остров Крит.

Лукойл се държа достойно срещу шесткратния баскетболен шампион на Европа и дори водеше след първата част с две точки, но в последната четвърт Панатинайкос взе инициативата и спечели мача с девет точки разлика.

За Лукойл най-резултатен бе Божидар Аврамов с 20 точки. Утре (5 октомври) от 16,30 часа Лукойл Академик ще срещне друг елитен тим от южната ни съседка на Крит - Паниониос.

В неделя (6 октомври) от 18,00 часа е последното изпитание за баскетболистите на сръбския треньор Оливер Костич в турнира - срещу домакините от Ретимно.