Лукойл Академик победи Барак Нетания с 84:76, като постигна втори успех в група "И" на европейския клубен турнир Еврочалъндж.

Българският шампион нанесе трето поражение на израелците. Възпитаниците на старши треньора Йовица Арсич сами си направиха мача труден, след като през третата част водеха с 19 точки - 55:36, но минута и тридесет секунди преди края на мача позволиха на гостите да се доближат само на точка - 74:75.

Срещата бе изключително опорвана само през първите десет минути, след които Барак Нетания водеше с 21:20. Българските баскетболисти изиграха страхотна втора част и благодарение на точната си стрелба от тройката направиха серии от 12:0 и 19:2 и на почивката имаха аванс от 14 точки - 48:34.

Преднината на Лукойл Академик от 14 точки се запази и след 30-та минута - 65:51, но спадът в тяхната игра настъпи в последната четвърт. Тогава гостите от Израел на няколко пъти бяха на точка от обрат, но все пак изненада не се получи и Лукойл Академик спечели двубоя.

Най-резултатни бяха Травис Пиътърсън със 17 точки и 10 борби, 15 точки добави Дамян Стояновски. От гостите на ниво бе единствено Ромео Травис - 32 точки и 14 борби.
В другата среща от групата Спартак (Санкт Петербург, Русия) се наложи над Макаби Хайфа (Израел) - 101:60.