Българският баскетболен шампион Лукойл Академик отстъпи с 88:93 след продължение на македонците от Работнички (Скопие) в контролна среща.

Мохамед Абукар вкара 22 точки и беше най-резултатен за българите, Божидар Аврамов се отличи с 15, а американското попълнение Брендън Хийт добави 12. За домакините Слободан Михайловски беше най-резултатен с 27, а Йелесиевич завърши с 18.

Българите спечелиха първата част с 22:16, а след това увеличиха аванса си в началото на втората четвърт до 26:16. Ситуацията не се промени до края на първото полувреме, като Александар Димитровски от домакините беше изваден от игра заради натрупани три лични нарушения, а единствено двамата центрове Михайловски и Йелесиевич поддържаха съпротивата срещу добре играещия български отбор. Така първото полувреме приключи с аванс на Лукойл-Академик от 43:37.

Второто полувреме обаче започна коренно различно и само за 5 минути Слободан Михайловски вкара 10 точки, с което домакините дръпнаха с 52:50. Отговорът на българите не закъсня и нашите направиха серия от 15:4 точки, с което отново взеха сериозен аванс. Началото на четвъртата част отново беше за домакините, като силна игра на Джуров, Петровски и завърналия се Димитровски изведоха отново Работнички напред.

Българите можеха и да загубят мача в редовното време, но тройка на Абукар със сирената фиксира крайното 78:78 и се наложи да се играят продължения.

В допълнителното време Яне Петровски започна с две тройки и даде аванс на домакините от 7:0, което се оказа и решаващият момент в тази среща. В последните минути единствен Абукар се бореше за всяка топка, но крайното 93:88 беше в полза на домакините.