Лукойл Академик и Балкан (Ботеград) ще спорят на финал на Държавното първенство по баскетбол за мъже. Това стана ясно, след като Лукойл победи Спартак (Плевен) в трети пореден полуфинален плейоф, игран в зала "Балканстрой" в Плевен. Софийският тим спечели със 78:71. Лукойл Академик имаше предимство през цялата среща и заслужено спечели двубоя.

Македонският център на Лукойл Акадамик Перо Антич бе най-резултатен в двубоя с 27 точки. Тодор Стойков наниза 17 точки, а Ненад Чанак и Лари О’Банън добавиха по 15 за успеха на своя тим. Саша Топчов се отличи за домакините с 25 точки, докато опитният Хрисимир Димитров завърши с 12.

Балкан (Ботевград) постигна трета поредна победа над Левски в полуфинален плейоф между двата тима и спечели със 78:71 като домакин.

Гостите от София започнаха отлично мача и водеха след първото полувреме. Домакините обаче успяха да обърнат развоя в своя полза в третата четвърт и да стигнат до крайния успех. Най-резултатен в мача бе Асен Великов от състава на Левски с актив от 24 точки. Станислав Славейков наниза 19. От тима на Балкан най-успешно при стрелбата се представи Дуейн Мортън с 23 точки. Агенция "Фокус"