Литва надигра Италия с 81:77 (22:15, 18:24, 17:19, 24:19) и се класира за полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Йонас Калзаускас стартираха по-добре в мача и още през първата четвърт взеха аванс от 10 точки при 22:12. Постепенно обаче италианците започнаха да намират играта си и стопиха пасива си само до точка на почивката, която дойде при 39:40.

През третата четвърт "адзурите" дори стигнаха до пълен обрат и преди решаващите 10 минути те водиха 58:57. Литва обаче нанесе своя удар със серия от 15:0 точки в
последната четвърт, в която италианците не успяха да вкарат кош почти щест минути.

Мантас Калниетис беше най-полезен за победата със 17 точки, 7 борби и 5 асистенции. Рейналдас Сейбутис допринесе със 17 точик и 6 борби. Най-добър за италианците беше Марко Белинели с 22 точки.
.
Така в спор за място на финала Литва ще се изправи срещу тима на Хърватия, който се наложи над Украйна с 84:72 (22:22, 29:13, 19:26, 14:11).

Крунослав Симон беше най-резултатен за успеха с 23 точки, а Боян Богданович добави 14.Натурализираният американец Юджийн Джетър беше най-добър за
Украйна с 19 точки. и 6 асистенции.

В другия полуфинал защитаващият титлата си Испания среща Франция в повторение на финала на Евро 2011.