Левски загуби като гост от Галил Гилбоа (Израел) със 70:72 точки в последния си мач от група "А" на Балканска лига по баскетбол за мъже. Той бе и директен сблъсък за първото място, което означава, че "сините" завършват втори в групата.

И двата отбора продължават в Топ 6 на турнира, заедно с Куманово. Левски още преди този мач си беше осигурил място в следващата фаза. Според регламента за Топ 6 се класират първите три отбора от двете групи, които ще играят помежду си наразменено гостуване като се зачитат мачовете и със съперниците от първата група.

Срещата беше изключително оспорвана. Българските играчи спечелиха първата част със 17:14 точки, но на почивката губеха с 32:35.

Домакините поведоха със 7 точки в 30-ата минута - 53:46. 70 секунди преди края Левски изравни 68:68, но до края на двубоя израелците успяха да стигнат до крайния успех.
За Левски най-резултатен с 15 точки бе Стефан Георгиев.

По 13 точки добавиха Чавдар Костов и Димитър Димитров, а с 10 завърши Марко Маринович. За победителите 20 точки реализира Кенет Хейс, а с 19 се отличи Нимрод Тишман.

Така отборите на Рилски спортист, Левски, Теодо (Черна гора), Галил Гилбоа (Израел), Куманово и Кавала (Гърция) продължават в топ 6.