Левски победи като гост Спартак (Плевен) с 83:67 (27:18, 23:24, 18:13, 15:12) точки в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през всичките 40 минути. За Левски това бе пета победата за сезона. "Сините" се изравниха на върха в класирането с Черно море Порт Варна с 11 точки. Двата тима имат по 5 победи и 1 загуба.

Най-резултатен за Левски бе Лайънъл Чалмърс с 16 точки, а Павел Иванов добави 15 точки. За домакините Цветослав Острев вкара 17 точки, а с 12 точки завърши Джеймс Анакриън.

В друг мач от кръга Берое победи гостуващия Черноморец с 92:79 (20:24, 24:19, 16:20, 32:16) точки. Домакините пречупиха съперника след силна последна четвърт, която взеха с 32:16.

За Берое Тихомир Желев записа 26 точки, а Доминик Фъргюсън направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 18 борби. Деян Карамфилов вкара 15 точки, а Милчо Борисов - 13 точки. За Черноморец най-полезни бяха Новак Попович с 29 точки и Тодор Тодоров с 13 точки и 15 борби.