Левски спечели дербито с Балкан от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. "Сините" се наложиха със 77:71 точки като гости в Ботевград.

Възпитаниците на Константин Папазов преодоляха пасив от 11 точки от третата част и стигнаха до обрата със силна игра в последната четвърт. Двубоят вървеше равностойно, но след серия от 17:5 във втората част домакините поведоха с 35:27, а на почивката авансът им от 8 точки се запази при 40:32.

В началото на второто полувреме Балкан дръпна с 45:34, но до края на третата четвърт Левски се активизира и постепенно намали до 53:56. "Сините" започнаха пределно мобилизирани четвъртата част и след серия от 16:5 успяха да поведат с 69:61 пет минути преди края.

Най-полезен за тима на Константин Папазов бе Арън Харпър със 17 точки, а Васил Евтимов добави още 16.

В друг мач Ямбол се наложи с Евроинс Черно море със 103:76 точки. Черноморец пък надделя над Спартак (Плевен) със 79:68.

от петък: Лукойл Академик - Рилски спортист - 91:67

В класирането Лукойл Академик е лидер с 20 точки, пред Левски с 18 и Рилски спортист с 16.