Левски постигна първа победа в Балканската лига по баскетбол, след като се наложи над дебютантите в турнира от Пея (Косово) с 86:78 (23:19, 19:14, 17:26, 27:19). До днес и двата отбора бяха без успех и на последните две места в турнира.

Димитър Ангелов беше най-резултатен за софиянци с 20 точки, Николай Върбанов добави 19, а капитанът Стефан Георгиев, който започна от пейката приключи мача с 6 точки и 6 борби. За домакините от Косово американецът Фредерик Хаус завърши със 17 точки, а Самир Шаптахович и Гетри Шима приключиха с по 10.

Левски успя да вземе аванс от самото начало и поддържаше добър аванс въпреки препълнената зала, която се опита да окаже подкрепа на домакините. В края на първата част точни изпълнения на Христо Захариев и Павел Иванов, както и добра игра под кошовете на Стефан Георгиев станаха причина авансът до почивката на българите да бъде 9 точки - 33:42. Преднината им можеше да бъде и по-голяма, но опит за тройка на Мичич 10 секунди преди края не намери целта.

Левски поведе с 10 точки след един точен наказателен удар на Николай Върбанов, но след това ентусиазираните косовари постепенно започнаха да топят преднината на отбора на Левски и минута и 22 секунди преди края на третата част след точна стрелба на американеца Джордж Одофува разликата се стопи до 2 - 57:59. 22 секунди преди края на частта пак той отново беше точен и изравни.

В последната четвърт тройки на Димитър Ангелов и Мичич позволиха на отбора на Константин Папазов да дръпне с 6 точки аванс, след което гостите вече нито веднъж не изпуснаха водачеството си. В края по-здравите нерви на левскарите и четири поредни успешни наказателни удара на Върбанов осигуриха успеха.

Следващата среща на Левски е на 12 ноември като домакин на Теодо (Черна гора), отбор със същия баланс до момента 1 победа и 2 загуби.

Състав на Левски: Джордже Мичич 18, Димитър Ангелов 20, Лионел Чалмърс 6, Николай Върбанов 18, Христо Захариев 15 (Венцислав Петков, Алекс Симеонов 3, Стефан Георгиев 6, Павел Иванов 4)