Пети решителен мач ще определи шампионът на България по баскетбол. В мач номер 4 от финалната серия Левски постигна драматична победа със 75:74 (13:26, 18:14, 18:16, 26:18) и изравни резултата на 2:2 победи.

Новият министър на младежта и спорта Мариана Георгиева връчи преди началото на мача 3000 лева в подкрепа на благородната кампания на Националното движение "България си ти!"-- "Дом за Гелемeнови", в която се събират средства, за да може едно българско семейство да отгледа трите си деца в свое жилище.

Шампионите започнаха силно двубоя и след тройка на Димитриос Харитопулос поведоха с 11:2. До края на първата част преднината им достигна 16 точки - 24:8. Възпитаниците на Сашо Везенков започнаха разконцентрирано втората част и това позволи на Левски да направи серия от 10:4 и да намали пасива си на седем точки - 23:30. След това играта се накъса с много нарушения, а от линията на фаула по-точни бяха "студентите", които на почивката имаха аванс от 9 точки - 40:31. Баскетболистите на Левски продължиха по-добрата си игра и през третата част и успяха да намалят пасива си до три точки - 43:46. Преди финалните 10 минути те изоставаха със 7 точки - 49:56. Срещата се реши в последната четвърт, която предложи най-качествен баскетбол. Чавдар Костов вкара две поредни тройки и намали аванса на шампионите само на точка - 55:56, а малко по-късно с тройка на Маринович домакините за първи път в мача поведоха в резултата - 64:63. Победата на "сините" донесе Николай Върбанов, който вкара кош три секунди преди края за 75:74, а след това изпусна два аула.

Играчите на Константин Папазов вкараха шест тройки през последната част и след драматичната победа ще се борят за титлата в решителния мач в понеделник, 3 юни, от 20:00 часа в Правец.

За Левски най-полезни бяха Марко Маринович с 22 точки и Чавдар Костов с 19. За Лукойл се отличиха Веселин Веселинов 16 точки, Дарил Уоткинс 14 точки и 11 борби.