Левски победи македонския Куманово 2009 с 88:82 (25:19, 24:20, 20:29, 19:14) в среща от Балканската лига по баскетбол за мъже.

С тази победа българският тим се изкачи на четвъртото място във временното класиране на турнира. Това бе четвъртата победа от шест мача за Левски в Балканската лига, докато Куманово остава на първото място, но с мач повече - пет победи и две загуби.

Левски започна по-добре срещата и бързо поведе в резултата. Последва силна серия на гостите от Македония, но възпитаниците на Константин Папазов направиха отлична серия в края на частта и я спечелиха с 25:19 точки. Българският отбор доминираше и през втората четвърт, благодарение най-вече на отличната игра на Лайънъл Чалмърс и се оттегли на почивката с десет точки аванс - 49:39. Третата част се оказа критична за българите, като резултатът след 30 минути игра бе само една точка в тяхна полза - 69:68. В заключителната част се стигна до изравняване - 75:75, но в последните минути баскетболистите на Левски бяха по-точни и се поздравиха с победата.

Най-резултатен за Левски бе Лайънъл Чалмърс с 21 точки, следван от Павел Иванов - 17, Христо Захариев и Николай Върбанов - по 14 точки. Урош Лукович бе най-добрият играч на Куманово и завърши мача с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 спечелени борби.