Ямбол и Левски постигнаха победи в днешните срещи от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Ямбол, без своя треньор Иван Чолаков, победи Спартак (Плевен) с 90:72. След равностойна първа част, домакините поведоха убедително, а в последните 10 минути аванса им надмина границата от 20 точки.

За победителите най-резултатен с 20 точки бе Станислав Говедаров. 17 точки вкара Зоран Кашчелан, а 16 точки и 8 борби се отличи Неманя Милошевич. За Спартак Илия Станков завърши с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции, а "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби направи Димитър Маринчешки.

В София Левски разгроми Теси България (20) с 30 точки разлика - 99:69. За "сините" шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но Димитър Димитров се отличи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 борби. За младежкия тим Ангел Нацкин реализира 15 точки.

В първата среща за деня Балкан (Ботевград) победи гостуващия Берое с 96:87.

Двубоят бе оспорван до почивката. След това домакините поведоха с 11 точки, след като спечелиха третата част с 33:20 точки. В последните 10 минути авансът на играчите на Балкан достигна 13 точки при резултат 75:62.

За победителите Владимир Панич вкара 23 точки. Мартин Маринов реализира 21 точки, Урош Петрович 19 точки, Станимир Маринов 14 точки, а Атила дос Сантос - 12 точки. За гостите Реджиналд Холмс бе най-полезен с 19 точки. Уил Уокър се отличи с 15 точки и 6 асистенции, а 13 точки записа Мичъл Картър.