Гръцкият гранд Панатинайкос победи гостуващия Фенербахче (Турция) със 76:67 точки в среща от 11-ия кръг в група "Е" на Евролигата по баскетбол за мъже. Срещата беше емоционална заради завръщането на Желко Обрадович в Атина. Той дълги години беше начело на Панатинайкос, но сега е треньор на Фенербахче.

За победителите се отличи Майк Брамос с 23 точки, от които 7 тройки. Така той стана първият баскетболист вкарал толкова пъти от далечна дистанция в трети пореден мач. Димитрис Диамантидис добави 15 точки, 6 борби и 6 асистенции. Антонис Фотсис и Зак
Райт се отличиха с по 10 точки за домакините. Емир Прелдзич вкара 13 точки, 5 борби и 6 асистенции за Фенербахче, а Боян Богданович добави 10 точки.

В група "F" Реал Мадрид (Испания) спечели срещу гостуващия ЦСКА Москва (Русия) с 93:79 точки, но и двата тима се класира за плейофите. Срещата бе наблюдавана на живо от звездата на футболния тим на "белите" Кристиано Роналдо и приятелката му Ирина Шейк. Реал и ЦСКА са с по 9 победи и 2 загуби, но испанците са с по-добра точкова разлика срещу останалите отбори в групата и затова са начело в класирането.

Осем пъти имаше равенство в резултата, а 17 пъти отборите разменяха водачеството си през оспорваното първо полувреме, а Реал реши двубоя в последните 10 минути, които спечели с 27:18 точки. Руди Фернандес се отличи с 28 точки за победителите, а с 15 точки завърши Никола Миротич. За руския тим най-полезни бяха Сони Уиймс с 28 точки и Ненад Кръстич с 14 точки.

В друга среща от групата сръбският шампион Партизан (Белград) победи Макаби (Тел Авив, Израел) със 72:79 точки с решаваща тройка 24 секунди преди сирената на Богдан Богданович. Той завърши с 18 точки и 6 асистенции. Локомотив Кубан (Русия) се наложи като гост над Жалгирис (Литва) с 86:85 точки след кош на Маркъс Уилямс в края.