Испания победи Сърбия с 90:60 точки и се класира на полуфиналите на Европейското първенство по баскетбол за 8-ми пореден път.

Отборът на Душан Ивкович бе подчинен от класата на испанците от самото начало на мача. В дълги моменти от него те изглеждаха на аматьорски съперник. Нуезнаваеми "плавите" дори допуснаха Испания да им натрупа 40 точки разлика в третата част.

Утре шампионите ще срещнат Франция в борбата за място на финала. Водени от звездата на Сан Антонио Тони Паркър "петлите" надделяха над домакина Словения със 72:62 точки. След разлика само от 2 точки в първото полувреме, Франция направи решителна крачка за успеха със серия от 10:2 точки в третата част.

На няколто пъти докрая словенците намалиха разликата на 3 точки, но така и не успяха да стигнат до обрат.

Най-резутатен бе Паркър, който завърши двубоя с 27 точки. Тази вечер са останалите 1/4 финали Хърватска – Украйна и Литва – Италия, а Сърбия и Словения ще спорят помежду си за 5-ото място в тунира.