Съставът на Израел победи с 67:60 Босна и Херцеговина в рамките на тристранния турнир в Менорка, който трябва да излъчи последния участник на започващото на 3 септември Европейско първенство в Испания. След снощната среща босненците вече стегнаха багажа за Сараево, след като в първия двубой на испанска земя претърпяха поражение с 63:73 от Македония. Така в директен сблъсък за участие на Евробаскет 2007 довечера ще се изправят Македония и Израел.

44 секунди преди края на първата четвърт Израел водеше с 23:7 след много силна игра на Йотам Халперин, Мейр Тапиро и 6 точки на Джерън Робъртс. Мирза Телетович обаче се развихри в началото на втората четвърт, когато тимът на Босна губеше с 15:27. Телетович първо наниза тройка и в крайна сметка реализира 11 точки във втората четвърт за крайното 34:38 на полувремето.

Босна окончателно се върна в мача след забивка на Киканович, 3:28 минути преди края на третата четвърт за 46:46. Впоследствие Тамир отбеляза за Израел, но Теръл Касъл отново изравни – 48:48.
Впоследствие Коцикаро даде начало за серията от 5-0 за тима на Цвика Шерф, а след тройка на Тамир в началото на последната част Израел вече водеше с 57:49.

Амит Тамир бе най-резултатен за състава на Израел с 15 точки, докато Телетович наниза 17 при поражението на Босна.