Левски загуби първата си среща от новия сезон - гостуване на румънския СКМ У Крайова в Балканската лига със 71:73. "Сините" отстъпваха на домакините през целия мач, разликата в огромни периоди от мача беше над 10 точки. В заключителните пет минути обаче подценяване от страна на румънците, както и излизането на титулярите им можеше и да осигури успеха на Левски.

Най-резултатен за СКМ-У Крайова беше 33-годишният плеймейкър Раде Джамбич с 15 точки и 7 асистенции, Богдан Попеску добави 14, а Кортес Сийлс - 13. За Левски Христо Захариев завърши със 17 точки, Лионел Чалмърс приключи с 13, а Джумейн Джоунс с 12.

По-стабилният отбор на домакините взе контрола върху мача от самато му начало и през цялото време диктуваше темпото. След полувремето те постепенно увеличаваха аванса си и след началото на третата част тя стана най-напред 14 (54:40), след това 16 точки (59:43). Най-сериозната преднина на румънците дойде 7:43 минути преди края- 17 точки за Крайова 68:51.

В следващите пет минути обаче столичани направиха уникална серия и не допуснаха кош. Така от 13 точки пасив 5:46 минути преди края (69:56) сините изравниха до 69:69, като Христо Захариев излезе сам под коша след пас на Джордже Мичич. Последва ново изравняване при 71:71 като най-добрият в състава на домакините и в мача Раде Джамбич вкара два наказателни удара.

Димитър Ангелов изравни с нови два наказателни удара, но индивидуална игра и пробив през центъра на Джамбич 6,6 секунди преди края се оказа решаващото попадение. Накрая Захариев можеше да прати срещата в продълженията, но пропусна.

Следващият мач на Левски от този турнир е във вторник срещу Кожув (БЮР Македония), който в първата си среща у дома надви Пея (Косово).

Състав на Левски: Венцислав Петков 9, Джордже Мичич 11, Джумейн Джооунс 12, Николай Върбанов 0, Христо Захариев 17 (Димитър Ангелов 7, Лионел Чалмърс 13, Стефан Георгиев 2, Павел Иванов 0, Евгени Хаджирусев 0)

Среща от първия кръг на редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Крайова (Румъния) - Левски 73:71 (23:15, 21:18, 17:15, 12:23)