Втората групова фаза на Евролигата по баскетбол
започна с много любопитни мачове. Началото на пътя към финалната четоврка в Милано беше белязано от три победи на гостуващите отбори, като в общо петте мача феновете на баскетбола можеха да се насладят и на няколко впечатляващи резултата.

В испанския сблъсък от група "Е", Лаборал Витория записа победа със 93:79 над Уникаха Малага.

Уникаха водеше с 24:13 след една четвъртина, но Лаборал заличи разликата и вкара цели 60 точки през второто полувреме, за да довърши обрата и да спечели важна победа далеч от дома. Андрес Нокиони се отличи с 20 точки и девет спечелени борби.

Барселона разби Анадолу Ефес (Истанбул) с 84:65 в друг мач от групата, с което каталунците записаха осма победа над турския тим в също толкова срещи помежду им.

Панатинайкос пък отнесе Емпорио Армани (Милано) със 73:57 като домакин, след като спечели всяка една от
четвъртините и завърши с 39 срещу 22 спечелени борби.

Сръбската столица Белград откри втората групова фаза с рекорд по посещаемост в Евролигата. Това се случи при загубата на Партизан с 64:80 срещу Реал (Мадрид) в мач от група "F", но феновете, наброяващи 21 374 души, видяха оспорван мач, спечелен от испанците едва в края.

Макаби (Тел Авив) стана автор на третата победа за гост в
четвъртък, след като се наложи над Галатасарай с 90:84 в
Истанбул. Този мач също беше оспорван до самия край, но Девин Смит и Йогев Охайон вкараха поредни тройки и завършиха впечатляваща серия от 12:0 в полза на отбора от Израел.