Дунав 8806 (Русе) спечели бронзовите медали в турнира за купата на България по баскетбол за жени. Финалната
четворка на надпреварата се провежда във Велико Търново.

В спора за третото място възпитаничките на Георги Божков победиха лидера в Националната баскетболна лига Левски със 73:63 (21:12, 17:14, 14:18, 21:19) точки.

Отборът от Русе, който е носител на трофея за последните
четири години, отпадна на полуфиналите снощи след загуба от Монтана с 66:68 точки.

Шампионът Дунав започна по-добре срещата и след 20 минути водеше с 12 точки - 38:26. До края баскетболистките от Дунав задържаха преднината си,
въпреки че намалиха темпото.

Кристина Сантяго записа 28 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителките, а Радостина Димитрова добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции.

За Левски 19 точки отбеляза Виктория Стойчева, а 14 точки вкара Христина Иванова. Шарел Алън записа 6 точки, 11 борби и 8 асистенции.