Дунав 8806 спечели дербито с Нефтохимик 2010 в мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени. Момичетата на Георги Божков се наложиха с 93:89 (23:22, 22:28, 30:20, 18:19) точки, въпреки че изоставаха с 5 точки на полувремето.

Началото започна много оспорвано, като домакините бяха по-точни в стрелбата и 4 минути преди края водеха със 17:11. Нефтохимик обаче успя да намали преднината и дори изравни - 20:20. В последните секунди на първата част обаче Дунав успя да отбележи 3 точки при 2 за бургазлийки и завършиха при резултат 23:22.

В началото на втората част Нефтохимик обърна резултата. Вторите десет минути бяха много оспорвани, като двата отбора на няколко пъти си сменяха водачеството. В крайна сметка на полувремето бургазлийки водеха с 50:45. Няколко отсъждания на съдиите Ивайло Ресиловски и Красимир Стойнов обаче предизвикаха бурния гняв на публиката в залата.

В третата четвърт дунавки успяха да поведат в резултата, като в края й водеха със 75:70. В последната част двата отбора продължиха с добрата игра. В средата й Дунав 8806 водеше с 84:79, а три минути преди края бургазлийки изравниха резултата, след като Мария Желязкова отбеляза тройка - 84:84. Русенки успяха отново да поведат и да победят в мача с 93:89.

За тима от Русе най-полезна бе Кристина Сантяго с 23 точки. За гостите пък Вийве Кай Ребане завърши с 26.

Левски пък разгроми Рилски спортист с 88:58 (17:14, 22:12, 20:19, 29:13). За победителките Даниела Петева реализира 20 точки, Радослава Бъчварова - 13 точки, Шарън Алън се отличи с 12 точки и 12 борби, а Христина Иванова с 12 точки и 5 борби. За тима от Самоков най-полезни бяха Еми Ушагелова и Ан Фаръл с по 13 точки.

Берое (Стара Загора) спечели срещу Хасково 2012 със 73:66 (19:20, 19:20, 22:10, 13:16) точки. За победителките Ренета Дикова се отличи с 32 точки, 7 борби и 5 асистенции, Нанева вкара 20 точки, а Фрийсън завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 13 борби. Анита Тейлане беше най-полезна за Хасково 2012 с 20 точки и 13 борби.