Дунав 8806 победи Левски с 84:63 (20:22, 21:17, 29:11 и 14:13) в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за русенки да играят Зорница Костова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Мерике Андерсон и Радостина Димитрова. Отборът на Стефан Михайлов започна в състав Вера Перостийска, Виктория Стойчева, Шарел Алън, Даниела Петева и Радослава Бъчварова.

Първото полувреме беше изключително оспорвано, като Дунав успя да излезе на почивката с аванс от две точки - 41:39. Решаваща за домакините се оказа третата четвърт, като пет минути преди края й русенки водеха с 18 точки разлика - 60:42, а в края преднината им беше 20 точки - 70:50.

В последната част Дунав превъзхождаше състезателките на Левски и заслужено спечелиха мача с резултат 84:63.
За победителките с най-много точки - 24, се отличи Кристина Сантяго, а Мерике Андерсон и Аманда Джонсън отбелязаха по 18.

От Левски най-резултатна беше Вера Перостийска, която вкара 20 точки, а 17 отбеляза Шарел Алън.

В друг мач от първенството Нефтохимик победи домакина Монтана със 76:70. Така възпитаничките на Петко Маринов запазиха 100-процентовия си актив и с 32 точки водят убедително в класирането.