Националният ни тим по баскетбол за мъже записа нова важна победа в квалификациите за място на Евробаскет 2015.

Момчетата на Константин Папазов победиха Естония с 58:55 (16:15, 15:20, 19:6, 8:14) точки в столичната зала ''Универсиада'' и само един мач ги дели от участие на големия форум. Реваншът в Естония е в неделя от 20:00 часа.

снимка: bTV (А.Костова)

Първата част беше изключително оспорвана, игра се кош за кош и завърши с точка аванс за домакините. Гостите от Естония подобриха играта си във вторите 10 минути
и 74 секунди преди сирената поведоха с 9 точки - 35:26.
До края обаче се разписаха Божидар Аврамов, Деян Иванов и Калоян Иванов и след серия от 5:0 намалихме пасива си на 4 точки - 31:35.

Възпитаниците на Константин Папазов изиграха страхотна
третата част, когато направиха серия от 13:0 и поведоха с 44:35. Баскетболистите на Естония не успяха да отбележат кош цели шест минути и националите натрупаха аванс.

В 27-ата минута България поведе с 10 точки - 47:37, а преди финалната четвърт имахме аванс от 50:41. Гостите започнаха четвъртата част със серия от 8:0 и стопиха
пасива си на 49:50, след като българите повече от четири минути не отбелязаха кош. 3:38 минути преди сирената с кош на Танел Сок Естония изравни - 53:53, но след това Калоян Иванов реализира две точки.

Най-резултатен за България бе Калоян Иванов, който направи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 11 борби. Деян Иванов добави 12 точки и 5 асистенции.