Балкан (Ботевград) е последният участник във финалната четворка на Балканска лига по баскетбол за мъже.

Българският отбор победи гостуващия Теодо (Черна гора) с 66:58 точки във втората среща от плейофите и записа втора победа в серията след 75:71 като гост миналата седмица.

На полуфиналите на 25-и април Балкан ще играе с друг български тим - Левски. Другата двойка е между защитаващия титлата си Галил Гилбоа (Израел) и Сигал Прищина (Косово). Все още не е решено кой отбор ще бъде домакин на финалната четворка.

Баскетболистите на Балкан водеха през всичките 40 минути, а на моменти преднината им достигаше 10 точки. На полувремето те имаха аванс от 34:27. През цялата трета част възпитаниците на Александър Тодоров бяха
лидери в резултата, но след силна игра на Саво Джиканович Теодо намали пасива си на 5 точки след 30 минути игра.

С две тройки на Иван Лилов Балкан запази аванса си в началото на последната част, а минута преди сирената поведе с 66:56. За Балкан най-полезни бяха Иван Лилов с 15 точки и 8 борби и Павел Маринов с 13 точки и 5 асистенции. За Теодо Саво Джиканович записа 27 точки и 13 борби, а Никола Вучурович добави 14 точки.