Балкан (Ботевград) победи като гост шампиона Лукойл Академик (София) с 87:86 в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

"Студентите", за които това е първа загуба под ръководството на Сашо Везенков, губят от този съперник за втори път през сезона.

Гостите имаха предимство в играта почти през цялото първо полувреме, а на почивката имаше равенство - 40:40 точки.

След подновяването на играта баскетболистите на Балкан поведоха със 7 точки - 52:42 13 секунди преди сирената с два наказателно удара на Веселин Веселинов домакините поведоха с 86:85, а след това два фаула пропусна Брендън Хийт.

Бошко Йовович донесе успеха на Балкан, след като вкара два пъти от наказателната линия, а пет секунди преди сирената Веселинов направи пропуск.

За победителите Владимир Панич се отличи с 28 точки, 7
асистенции и 5 борби. За Лукойл с 30 точки завърши Божидар Аврамов.

В драматичен двубой в Бургас Черноморец загуби от Рилски спортист (Самоков) с 80:86 . За победителите Бранко Миркович реализира 18 точки. За Черноморец Богдан Андонов беше най-полезен с 24 точки.