Балкан (Ботевград) победи Левски с 92:80 (24:16, 24:29, 24:16, 20:19) точки и изравни резултата - 2:2, в полуфиналния плейоф от Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три успеха, а мач номер 5 е в събота от 15.30 часа в зала "Универсиада" в София.

Домакините изиграха силен мач и водеха в резултата през всичките 40 минути.

Играчите на Балкан имаха аванс от 10 точки - 24:14, още в края на първата четвърт, а в началото на втората излязоха напред с 15 точки - 36:21.

"Сините" на няколко пъти намаляваха пасива си на 3 точки, но не успяха да стигнат до обрат. Три минути преди сирената домакините поведоха с 14 точки - 88:74, и предрешиха крайния изход.

Капитанът на Балкан Йордан Бозов завърши с 22 точки и 6 борби. Владимир Панич добави 20 точки и 7 борби, а с по 14 точки се отличиха Атила Сантош и Станимир Маринов. За Левски най-резултатен бе Марко Маринович с 26 точки, а с 14 точки и 7 борби завърши Младен Пантич.