ЦСКА (Москва) разгроми гостуващия Партизан с 84:52 в мач от група "F" на Евролигата по баскетбол за мъже и си гарантира участие на четвъртфиналите. Руският тим взе реванш от сръбския си съперник за единственото си поражение досега. Виталий Фридзон и Саша Каун вкараха по 13 точки за домакините.

Байерн (Мюнхен) надделя над гостуващия Реал (Мадрид) с 85:83 (34:42) и лиши испанците от преждевременно класиране за четвъртфиналите. Нихад Джорджевич беше най-добър за германците с 21 точки, а Малкълм Дилейни добави 20 точки и 6 асистенции за успеха.

Серхио Родригес вкара 18 точки за Реал, който се нуждае от още една победа, за да си гарантира участие във фазата на директните елиминации. Гостите взеха аванс от 42:34 на почивката след серия от 15:2 точки, но Байерн изравни още през третата част.

Двубоят продължи оспорвано и 71 секунди преди края резултатът беше 79:79. Последваха четири безответни точки за домакините, а два точни наказателни удара на Тейлър Брайс малко преди края решиха всичко.

В друг мач от групата Макаби Тел Авив (Израел) се наложи над последния в класирането Жалгирис (Литва) със 77:67 (40:33). Тайрис Райс вкара 19 точки за израелците, а Джъстин Дентмън беше най-добър за гостите с 14 точки и 6 борби.

Италианският Олимпия (Милано) постигна четвърта поредна победа в група "Е" след 83:65 (50:36) над домакина Лаборал Куча (Испания). Къртис Джарълс завърши със 17 точки, а Самардо Самюълс добави 15 точки за успеха на гостите.

Германският център Тибор Плайс се отличи с рекордните си за мач от Евролигата 30 точки и 13 борби, но това не помогна на Лаборал да избегне поражението.

Фенербахче (Турция) постигна важен успех над гостуващия
Уникаха Малага (Испания) с 69:67 (33:30) и запази шансове за класиране на четвъртфиналите.

Домакините допуснаха пасив от 47:56 от началото на