
Старши-треньорът на германския шампион Байерн (Мюнхен) Феликс Магат изрази задоволството си от показания дух в двубоя от 31-ия кръг на Бундеслигата, завършил 2:2 с Майнц. "Първият четвърт час буквално го проспахме. След като ни вкараха 2 гола, се посъбудихме. Трябва да поздравя момчетата за показания характер, с който спряха устрема на съперника и впоследствие изравниха резултата", сподели мнението си си наставникът на баварците.
Старши-треньорът на Майнц Юрген Клоп изрази разочарованието си от изпуснатата престижна победа. "Не само започнахме силно срещата, но играхме на висота през всичките 90 минути. Показахме класа, но явно не достатъчно. Вярно е, че Байерн имаха повече голови положение, но нашите възможности бяха по-чисти", разкри спецът. Знаехме, че Байерн играе офанзивно и оставя свободни пространства в защитата си. Радостното е, че успяхме да ги използваме. След като съпоерникът изравни, всеки си мислеше, че Байерн ще вземе своето. Горд съм, че моите момчета не смятаха така", изрази уважението към възпитаниците си Клоп.
Със спечелената точка Майнц остават на точка от зоната на изпадащите, докато баварците вече могат да изстудяват бутилките с шампанско за юбилейната 20-а титла в Германия.
