Треньорът на световния клубен шампион по волейбол Тренто - Радостин Стойчев, даде специално интервю за bTV. В него той говори за успехите на тима си, в който играят Матей Казийски и Цветан Соколов, за обичта на феновете и за желанието си да работи за България."Купата на Италия бешe последният трофей, който нямахме във витрината. Радвам се, че го спечелихме, но успехите не ни главозамайват. Не сме направили нищо неповторимо, просто работим здраво", коментира Стойчев.
Той заяви, че се радва истински за успехите на ЦСКА в Шампионската лига и вярва, че в България може да се изгради правилна структура за още по-голямо развитие на волейбола.
"Парите са необходимост, но в повечето случаи служат като оправдание. Всичко опира до работата в залата", каза треньорът на Тренто.
Стойчев призна, че един ден с удовлствие би работил за националния отбор на България, тъй като е българин и се гордее с това.
"Работата в чужбина не ми е самоцел, един ден ще работя за страната си", завърши Радостин Стойчев.
Цялото ексклузивно интервю с треньора на Тренто вижте във видео файла.
